FDK

Mój makijaż na każdy dzień w 10 minut

Mój makijaż na każdy dzień w 10 minut

Działam w branży kosmetycznej już od dłuższego czasu i choć nie jestem profesjonalną wizażystką, bardzo łatwo jest mi wykonać szybki makijaż dla siebie. Moja wersja codziennego makijażu jest prosta, więc może być traktowana zarówno jako tutorial dla początkujących, jak i proces upiększania dla tych, którzy od dawna mają do czynienia z kosmetykami. Zaczynajmy więc :).

1. Mój codzienny makijaż w 10 minut zaczyna się od nadania skórze jednolitego kolorytu. Jeśli wieczorem chcę wyglądać perfekcyjnie, używam podkładu. Jednak w przypadku tego kosmetyku nie ma pilnej potrzeby poprawek, ponieważ jest długotrwały i samopoziomujący. Maybelline New York Instant Perfector Glow 4-In-1 w odcieniu 01 tak naprawdę spełnia 4 funkcje, więc jestem w stanie sobie poradzić:

  • bez podkładu;
  • bez korektora;
  • bez rozświetlacza.

Zaczynam tworzyć codzienny makijaż za pomocą poręcznej gąbeczki, która jest wbudowana w produkt, następnie rozprowadzam korektor mokrym beauty blenderem, aby uzyskać najbardziej naturalny wygląd. Mogę nałożyć podwójną warstwę pod oczy. Produkt nie tworzy efektu maski, pozostawia piękny blask na skórze i doskonale maskuje moje sińce pod oczami.

2. Prosty codzienny makijaż zawsze wymaga podkreślenia brwi, bo to właśnie ten element sprawia, że twarz wygląda na jaśniejszą i bardziej wyrazistą. Kredkę Maybelline Ultra Slim Eyebrow Pencil w odcieniu 04 - Medium Brown po prostu uwielbiam:

  • idealnie rozczesuje włoski dzięki wbudowanej szczoteczce;
  • nadaje bogaty, naturalny kolor;
  • doskonale radzi sobie z imitacją włosków, sprawiając, że brwi stają się grubsze i bardziej obszerne;
  • gwarantuje idealne brwi przez cały dzień.

Wykonuję lekkie ruchy, tworząc cienkie linie imitujące włoski. Ta technika pozwala nadać brwiom prawdziwie naturalny wygląd bez bardzo ostrych linii i nadmiaru koloru. To naprawdę ważne, aby zachować naturalność w codziennym makijażu.

3. Szybki makijaż oczu to po prostu tusz do rzęs. Bądźmy szczerzy: ten produkt diametralnie zmienia wygląd, nawet bez dodatkowych kresek, smokey eyes czy monochromatycznych cieni. Dobry tusz do rzęs z łatwością podkreśli spojrzenie, nada rzęsom długości i objętości. Wraz z pojawieniem się tuszu LAMEL Make Up OverSize Volume Mascara powierzam swoje rzęsy tylko jemu podczas tworzenia codziennego makijażu. Produkt pozostawia na rzęsach piękny pigment, dobrze je rozdziela i nadaje im fantastycznej objętości. Jest absolutnie wystarczający do prostego codziennego makijażu.

4. Uważasz się za amatorkę i często szukasz wskazówek dotyczących makijażu dla początkujących? W takim razie zapoznaj się z tą ważną wskazówką:) Róż do policzków nada Twojej twarzy świeży wygląd, nawet jeśli jesteś bardzo zmęczona. Weź specjalnie zwężający się pędzel i delikatnie nałóż róż na kości policzkowe. Ja mam piękny odświeżający róż w odcieniu 10 Warm Mauve od Kiko Milano. Nie wiesz, jak prawidłowo nałożyć róż? Zapomnij o tym, że podczas aplikacji musisz się uśmiechać. Kiedy się rozluźnisz, cały pigment odpadnie, co oznacza, że nie będzie efektu liftingu. Dlatego nałóż go prawidłowo na wystający obszar pod okiem, lekko rozciągając cień do górnej części ucha.

5. Codzienny makijaż nie może obyć się bez lekkiego pigmentu na ustach. Owszem, można użyć zwykłego balsamu, ale przecież zależy nam na prostym, ale efektownym makijażu na co dzień, prawda? Dlatego zawsze używam kredki NYX w odcieniu 857 - Nude Beige. Rysuję piękny kontur, najpierw podkreślając zaznaczenie nad wargą, a następnie rysując prostą linię do kącika. Maluję dolną wargę, zaczynając od środka, lekko wychodząc poza naturalny kontur. Aby nadać ustom objętości za pomocą ołówka, można łatwo przyciemnić środek dolnej wargi. Na wierzch nakładam mój ulubiony balsam Carmex, ponieważ nie tylko dodaje blasku, ale także pielęgnuje skórę przez cały dzień.

Makijaż na co dzień nie powinien być jaskrawy i bazować na nasyconych kolorach. Najbardziej naturalny makijaż jest idealną opcją na każdy dzień. Wykonanie makijażu zajęło mi zaledwie 10 minut, a w mojej kosmetyczce znalazło się tylko 6 produktów, co wystarczy, aby wyglądać spektakularnie. Szybki makijaż na co dzień to najprostsza rzecz w świecie beauty. Spróbuj sama!