Jane Jane

Jak zrobić manicure w domu krok po kroku?

Jak zrobić manicure w domu krok po kroku?

Wszelkie zabiegi na paznokciach były dla mnie kiedyś problemem, bo po prostu nie lubiłam poświęcać im czasu. Dlatego wymyśliłam dla siebie te 5 kroków i teraz wiem, jak zrobić manicure bez zamieniania go w weekendowy koszmar.

Nie, nie potrzebujemy nieporęcznych urządzeń, takich jak frezarka do paznokci, nie potrzebujemy też kilograma pilników. Zestaw do manicure może składać się z zaledwie 5 produktów. To naprawdę wystarczy! Chętnie Wam opowiem i pokażę.

Jak zrobić manicure w domu krok po kroku?
  • Preparat do usuwania skórek - najskuteczniejszy będzie ten na bazie zasadowej.
  • Kopytko lub patyczek do skórek - lepsze będzie kopytko, gdyż jest trwalsze. Patyczek szybko odkształca się pod działaniem zmywacza.
  • Cążki (do skórek) - uwaga (!) są do skórek, nie do paznokci. Wybierz te z najmniejszymi ostrzami, aby wygodnie było obrabiać naskórek, nawet na małym palcu i nie krwawić.
  • Pilnik do paznokci - dla naturalnych paznokci idealna ścieralność to 180/240 (im wyższa liczba, tym bardziej miękki pilnik).
  • Olejek do skórek - w formie sztyftu, to najwygodniejsza rzecz, jaką można nosić przy sobie w torebce.

Masz już wszystko, czego potrzebujesz? Zróbmy teraz razem klasyczny manicure krok po kroku. Pokażę ci, jak robię to na dłoniach mojej mamy, a ty możesz z łatwością odtworzyć to na sobie.

Pamiętaj o precyzji, którą chcesz zachować. Umieść pilnik równolegle do boków paznokcia i nie pochylaj zbytnio tych linii, szczególnie w miejscach wrastania. Nawet jeśli chcesz zrobić owal lub migdał. Moja modelka ma z tym problemy, ale dążymy do ideału, jak tylko się da. Nadajemy pożądany kształt.

Weź kopytko lub patyczek i delikatnie otwórz przestrzeń między płytką paznokcia a skórkami. Nie naciskaj, nie drap, po prostu unieś do góry płynnymi ruchami.

Ja wybieram alkaliczny zmywacz od FOX lub Piatto. Dzięki nim nie trzeba poświęcać wiele wysiłku. Nakładamy kroplę na paznokieć, rozprowadzamy ją w kieszeniach, które właśnie utworzyliśmy za pomocą kopytka. Czekamy minutę i zaczynamy czyścić przestrzeń pod paznokciami, w okolicy skórek, między płytkami paznokcia i bokami. Robimy wszystko w taki sposób, aby nie ukryć skórek, ale je podnieść.

Delikatnie i ostrożnie odetnij za pomocą cążek wszystko, co zostało uniesione. Kiedy wykonujemy manicure samodzielnie, należy uważać, by się nie skaleczyć. Wystarczy wsłuchać się w swoje odczucia, a wtedy nie zranimy się niepotrzebnie. Wierzę w Ciebie! Ja wybieram cążki do paznokci Staleks. Mam je od około 3 lat, nigdy ich nie ostrzyłam i sprawdzają się idealnie. Rozmiar ostrzy to 6 mm.

Mówimy o naturalnym manicure bez powłoki, więc teraz nałóż olejek. Ten krok jest koniecznością, ponieważ pomoże utrzymać skórę wokół paznokci w czystości i zatrzyma wzrost skórek. Powtórz go w przyszłości, na przykład jako dodatek do kremu na dłonie.

To wszystko! Jestem pewna, że udało Ci się uporządkować paznokcie podczas oglądania odcinka ulubionego serialu.

W ten sposób możesz przygotować paznokcie pod lakier lub stworzyć naturalny manicure w stylu clean girl. Dziś jest to bardzo pożądany trend.