Alessandra

Jakie perfumy wybrać do biura? Moje ulubione zapachy

Jakie perfumy wybrać do biura? Moje ulubione zapachy
Jakie perfumy wybrać do biura? Moje ulubione zapachy
Jakie perfumy wybrać do biura? Moje ulubione zapachy

To tak jak z dresem do teatru, sukienką wieczorową na spacer po parku czy bluzą na pierwszą randkę w restauracji. Podobne zasady obowiązują przy wyborze zapachów! Oczywiście możesz użyć argumentu, że kierujesz się tylko własnym gustem. Ale koledzy w biurze mogą mieć zupełnie inne zdanie. Jedno spryskanie się Baccarat Rouge 540 szybko zmieni charakter Twoich przyjaźni :) W tym poście podzielę się z Wami najlepszymi perfumami do biura. Moje Top 5 są lekkie, ale stylowe. Współpracownicy to docenili!

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest stężenie zapachu. Nawet najlżejsze perfumy mogą pachnieć intensywnie, jeśli spryskasz się połową butelki. Dlatego jako "zapach na dzień" wybieraj proste piramidy bez wielostopniowego otwarcia. Najlepsze zapachy to te, które kojarzą nam się z czystością: zapachy porannego prysznica, świeżo wypranej białej bielizny, kwiatów, krystalicznej wody lub wiosennego poranka. Można więc śmiało wybierać flakony z kategorii świeżych, wodnych, kwiatowych i ozonowych. A orientalne lub szyprowe lepiej zostawić na randki lub imprezy.

To pierwsze perfumy, które przychodzą mi na myśl, gdy słyszę o najlżejszych zapachach. To idealna kompozycja do pracy, która nie będzie rozpraszała ani "dusiła" nawet w małym biurze. Można go nosić zarówno w upalne lato, jak i zimą, będzie pasował zarówno do biznesowych garniturów, jak i casualowych strojów.

Jestem pewna, że go znasz, ale przypomnę piramidę:

  • Nuty głowy: Hiacynt, Sycylijski cedr, Jabłko
  • Nuty serca: Bambus, Biała róża, Jaśmin
  • Nuty podstawy: Bursztyn, Drzewo cytronu, Piżmo

Idealne połączenie najświeższych nut, prawda?

Chcesz zaimponować grzecznej dziewczynce? Z Kilian nie może być inaczej! Wyobraź sobie, że bierzesz kąpiel z kwiatową pianą, nakładasz luksusowy balsam do ciała, odrobinę dezodorantu, zakładasz śnieżnobiałą koszulę... To właśnie klimat Good Girl. Słyszałam, że dla jednych te perfumy pachną jak nowy samochód, dla innych jak lakier do włosów. Porównywano je nawet do zwykłego perfumowanego mydła. Ale dla mnie to garść białych kwiatów w strumieniu górskiej rzeki.

  • Nuty głowy: Róża marokańska, róża turecka
  • Nuty serca: Egipski jaśmin, Nuty wodne, Tuberoza
  • Nuty podstawy: Piżmo

Na mojej rozgrzanej skórze zapach utrzymuje się co najmniej 8 godzin, a komplementy nie ustają.

Kto by pomyślał, że ten "zabawkowy" flakon może skrywać zapach eleganckiej kobiety o wyjątkowym guście? To mój faworyt nie tylko do biura, ale też świetny dodatek do białego T-shirtu i jeansów. Porównywano go do Blanche Byredo i Phaedon Coton Egyptien, ale Toy 2 ma ogromną zaletę - przystępną cenę.

Jeśli chcesz sobie wyobrazić, jak pachnie kompozycja, trochę Ci pomogę. Połącz jabłkowy napój gazowany, proszek do prania Mountain Fresh, cytrusy i białe kwiaty, a otrzymasz Moschino Toy 2. Świetny wybór na lato, jego aromat jest delikatny, nigdy nie ma się go dosyć.

Od razu zaznaczam, że zapach w stężeniu wody toaletowej nadaje się do pracy! Być może niektórzy skrytykują mój wybór, ale ile komplementów dzięki niemu otrzymałam! W biurze jestem kojarzona z L'Interdit i nie zliczę, ile razy koleżanki prosiły mnie o podzielenie się nazwą tych perfum.

Kompozycja jest prosta do opisania: dojrzałe winogrona w odrobinie szampana. Jeśli przeanalizować piramidę bardziej szczegółowo, można wyczuć tuberozę, trochę drewna i truskawki. Ale dla mnie są to wyłącznie winogrona Isabella. Jeśli uważasz, że L'Interdit jest zbyt krzykliwy, rozpyl go delikatnie. I przygotuj się: nie tylko Ty się w nim zakochasz.

Być może wiele osób wybrałoby Aqua Allegoria Mandarine Basilic jako perfumy do biura, ale ja polecam Flora Salvaggia. To jedne z najpiękniejszych kwiatowych perfum, z jakimi miałam do czynienia.

W kompozycji można wyczuć charakterystyczne dla Guerlain fiołki - tak, te same, które pachną jak słynne Meteoryty. Jest też wiosenny bez, kwiat pomarańczy i jaśmin. I mnóstwo chłodnej wody. To letni piknik nad brzegiem górskiej rzeki: wokół kwitną polne kwiaty, nieopodal płynie zimna rzeka, a Ty kroisz dojrzałego melona. Piramida zawiera "słoneczne nuty". Nie potrafię powiedzieć, jak dokładnie pachną, ale Flora Salvaggia zdecydowanie je ma!

Piękności, czy uważacie, że warto przestrzegać etykiety dotyczącej perfum? I koniecznie napiszcie swoje TOP 5 perfum do biura. Jestem bardzo ciekawa, czy nasze gusta się pokrywają!

Alessandra
2
Subskrybenci
0