Jane Jane

Jak prawidłowo myć włosy? Popularne techniki

Jak prawidłowo myć włosy? Popularne techniki

Metoda pre-poo

Jest jedną z najpopularniejszych i postanowiłam, że muszę ją wypróbować. Metoda polega na zmianie kolejności nakładania produktów. Najpierw używamy maski, potem balsamu lub odżywki, a następnie szamponu.

Dlaczego w ten sposób? Faktem jest, że szampon otwiera łuski włosów, uwalniając z nich całą wilgoć. To sprawia, że pasma są bardziej suche i łatwiej się plączą przed wysuszeniem. Kiedy najpierw nakładamy odżywkę, zatrzymujemy wilgoć i zdrowe lipidy wewnątrz włosa. W rezultacie pasma zachowują elastyczność i stają się gładkie.

  • Zmiana rutyny jest zawsze dobra i przydatna dla naszego mózgu, dostarcza nowych bodźców i inspiruje do szukania świeżych rozwiązań;
  • Po umyciu i ułożeniu moje włosy wyglądają na gęstsze niż zwykle;
  • Nakładanie maski i odżywki za pomocą grzebienia jest mniej szkodliwe dla włosów, ponieważ nie plączą się (dzięki temu końcówki nie łamią się, co jest dla mnie bardzo ważne, gdyż chcę zapuścić długie pasma);
  • Skóra głowy naprawdę dłużej pozostaje świeża.

Ale zawsze są jakieś "ale". Lepiej nie stosować metody pre-poo, jeśli masz cienkie włosy, ponieważ znacznie zmniejsza objętość u nasady.

Może być wykonywany za pomocą specjalnych masażerów lub opuszków palców.

Dlaczego: w ten sposób "rozkładamy" tłuszcze, przyspieszamy krążenie krwi i stymulujemy wzrost włosów poprzez pobudzenie mieszków włosowych.

Ważny szczegół. Jeśli skóra głowy jest tłusta, masaż należy wykonać przed użyciem szamponu. A jeśli skóra jest sucha, lepiej zrobić to po umyciu szamponem.

Korzyści płynące z masażu można osiągnąć tylko przy długotrwałym i regularnym stosowaniu tej metody. Wykonuję masaże od tygodnia i zauważyłam, że po umyciu moja skóra głowy jest czystsza niż zwykle. A efekt czystości utrzymuje się dłużej.

Być może zdajesz sobie sprawę z tego niuansu, ale jest on naprawdę ważny. Szampon należy spienić w dłoniach, a nie nakładać na skórę głowy i włosy w stanie płynnym. W ten sposób działa delikatniej i nie wysusza ani włosów, ani naskórka.

Jest to częsty temat dyskusji, ale odpowiedź wydaje się oczywista.

Gorąca woda pobudza aktywność gruczołów łojowych, a skóra głowy przetłuszcza się znacznie szybciej. Parowanie mieszków włosowych może prowadzić do wypadania włosów. Tak więc gorąca woda zdecydowanie nie jest dobrym rozwiązaniem.

Zimna woda jest lepsza dla włosów. Po myciu i zabiegach pielęgnacyjnych można przeczesać nią włosy na całej długości. Pasma będą się lepiej rozczesywać i układać. Ale zdecydowanie nie należy polewać głowy zimną wodą, ponieważ nie chcemy się przeziębić i zostać w domu z naszą idealną fryzurą.

Dlatego dobrze jest myć włosy lekko ciepłą wodą, bliżej chłodnej i unikać skrajnych temperatur.

Mam nadzieję, że pomoże Ci to zwiększyć skuteczność szamponu. U mnie te wskazówki zdecydowanie się sprawdziły. Moja głowa dłużej pozostaje czysta, włosy lśnią i łatwo się rozczesują. Udało mi się również zwiększyć objętość u nasady, z czym miewam pewne problemy.