FDK

Podkład dla mojej problematycznej skóry: 5 najlepszych produktów niekomedogennych

Podkład dla mojej problematycznej skóry: 5 najlepszych produktów niekomedogennych

Czy podkład może powodować zaskórniki?

Tak, może. Jednak nowoczesne podkłady są formułowane w taki sposób, że nie zatykają porów i nie sprzyjają powstawaniu zaskórników. Oczywiście zdarzają się wyjątki, więc bardzo ważne jest, aby wybrać produkt, który naprawdę nie będzie powodował problemów.

Istnieje również mit, że podkład o dobrym kryciu (gęsty) częściej wywołuje trądzik, ale nie jest to prawdą. Jeśli po użyciu podkładu na skórze pojawia się stan zapalny, może to oznaczać, że zawiera on oleje o wysokim poziomie komedogenności: kokosowy, palmowy lub migdałowy.

Niewystarczająco dokładne mycie twarzy może również powodować pojawienie się trądziku. Lepiej jest zmywać podkład w kilku etapach: woda micelarna + olej hydrofilowy (jeśli nie wywołuje stanu zapalnego) + żel lub pianka do mycia. Jeśli nie oczyścisz wystarczająco skóry po nałożeniu podkładu, doprowadzi to do zatkania porów i stanu zapalnego.

Kiedy na Twojej skórze pojawiają się wypryski za każdym razem, gdy nałożysz nieodpowiedni krem, bardzo starannie dobierasz każdy kosmetykt. Podkład do cery tłustej jest dla mnie ważnym produktem, ponieważ często go używam. Źle dobrany może wywołać trądzik, zaskórniki i inne problemy, których później trudno się pozbyć. Wiem dokładnie, o czym mówię, bo doprowadzenie trądziku do remisji zajęło mi pół roku aktywnej pracy nad sobą. Obejmuje to specjalną opiekę farmaceutyczną, ograniczenia w stosowaniu kosmetyków dekoracyjnych, a nawet restrykcyjne odżywianie. Dlatego teraz bardzo odpowiedzialnie wybieram podkład do cery tłustej.

Na co zwrócić uwagę?

  • brak olejów komedogennych
  • lekka, płynna konsystencja, która nie tworzy efektu maski i nie podkreśla istniejących problemów skórnych;
  • bezpieczna formuła, która nie wysusza skóry
  • zawartość składników nawilżających;
  • ochrona przed powstawaniem tłustego połysku.

Wiem, że to wszystko wymaga czasu, ponieważ znalezienie najlepszego podkładu dla skóry z problemami jest bardzo trudne. Jednak przetestowałam wiele produktów i jestem gotowa podzielić się z Tobą moimi super opcjami.

Podkład do cery tłustej może być bardzo lekki lub mieć gęstszą konsystencję. Na mojej liście znalazły się oba rodzaje, ponieważ potrzeby są różne: zakrycie niedoskonałości, wyrównanie kolorytu, usunięcie tłustego połysku lub odwrotnie - nadanie skórze naturalnego blasku. Jednak żadna z 5 opcji naprawdę nie powoduje powstawania zaskórników i stanów zapalnych. Niektóre z podkładów są nawet lecznicze, więc mogą pomóc w radzeniu sobie z trądzikiem.

1. Pharmaceris F Mineral Mattifying Fluid Dermo-Foundation SPF 30

Podkład dla skóry tłustej i z problemami trądzikowymi. Zawiera w 100% naturalne składniki, mineralne pigmenty kryjące niedoskonałości i wyrównujące koloryt. Marka opracowała specjalną formułę Pore-Diminish, która zwęża pory i zapobiega ich zatykaniu. Fluid zawiera również mikrosfery tapioki, które mają działanie absorbujące, a filtr SPF30 chroni skórę problemową przed promieniowaniem słonecznym, które może również wywoływać stany zapalne. Podkład ma dobre krycie, które nie tworzy efektu maski. Zwracam jednak uwagę, że wykończenie jest tutaj mokre, a nie matowe.

2. L'oreal Paris True Match Nude Plumping Tinted Serum

Serum pielęgnacyjne o właściwościach tonizujących. Niekomedogenna formuła odpowiednia dla skóry problematycznej i wrażliwej. Świetnie sprawdza się przy tworzeniu makijażu typu no-makeup, ponieważ konsystencja serum jest bardzo lekka, niemal nieważka. Baza nie zatyka porów, a dzięki zawartości kwasu hialuronowego zapewnia nawilżenie przez cały dzień. Serum zawiera również odbijające światło pigmenty mineralne zapewniające skórze zdrowy blask.

3. Vichy Dermablend 3D Correction

Beztłuszczowy podkład dla skóry tłustej. Jest idealny dla osób, które często zauważają pojawianie się nowych wyprysków, ponieważ nie tylko tonizuje, ale także redukuje stany zapalne. Formuła z kwasem salicylowym dba o kondycję skóry i doskonale maskuje niedoskonałości. Podkład ma dobre krycie i matowy efekt, dzięki czemu można zapomnieć o tłustym połysku na cały dzień.

4. Chanel Ultra Le Teint Velvet Blurring Smooth-Effect Foundation SPF 15

Ten podkład naprawdę dobrze matuje. Jeśli Twoja skóra wygląda tłusto każdego dnia, użyj tego produktu. Formuła z Perfect Light Control Complex zawiera 2 rodzaje półprzezroczystych pudrów, które wygładzają pory i tworzą efekt bardzo gładkiej skóry. Czarną butelkę należy dokładnie wstrząsnąć przed aplikacją. Podkład do cery tłustej ma bardzo lekką konsystencję, dzięki czemu rozprowadza się równomiernie.

5. La Roche-Posay Toleriane Teint Make up Fluid SPF 25

Bardzo wysokiej jakości podkład dla skóry z problemami. Marka stworzyła delikatną formułę, która jest testowana dermatologicznie, niekomedogenna i wolna od perfum oraz konserwantów. Produkt jest odpowiedni nawet dla bardzo wrażliwej skóry. Zawiera wodę termalną, która łagodzi podrażnienia, neurosensynę, która zmniejsza wrażliwość skóry oraz oczyszczone pigmenty wyrównujące koloryt i kryjące niedoskonałości. Podkład łatwo się rozprowadza i może być stosowany miejscowo na problematyczne obszary.