Jane Jane

Witamina C na twarz: jak ją stosować?

Witamina C na twarz: jak ją stosować?

Dlaczego witamina C jest potrzebna w pielęgnacji skóry?

  • Jest to silny przeciwutleniacz, który spowalnia procesy starzenia.
  • Chcesz wyrównać koloryt skóry? To świetna metoda. Witamina C jest bardzo skuteczna w usuwaniu przebarwień, zarówno tych, które pojawiają się z wiekiem, jak i po trądziku. Zmniejsza również ryzyko ponownego pojawienia się plam pigmentacyjnych.
  • Porcelanowo biała skóra. Ten składnik lekko rozjaśnia skórę, zauważysz to już po pierwszej aplikacji.
  • Dlaczego latem? Ponieważ witamina C dobrze wspomaga działanie produktów SPF. Tworzą świetny duet chroniący skórę przed promieniowaniem UV.

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest stężenie witaminy w formule.

Waha się ono od 5% do 30%. Jeśli jest to Twoje pierwsze spotkanie z tym składnikiem, weź 5%, a następnie stopniowo możesz zwiększyć stężenie.

Częstotliwość stosowania - skóra wrażliwa, skłonna do podrażnień i stanów zapalnych - stosować co drugi dzień (raz dziennie), uzupełniając kremem nawilżającym. Jeśli Twoja skóra jest normalna i już przyzwyczajona do środków pielęgnacyjnych, możesz bezpiecznie wprowadzić witaminę C do porannej lub wieczornej rutyny każdego dnia.

  • rano: witamina C - krem SPF - podkład (opcjonalnie).
  • wieczorem: peeling/masaż rollerem/proszek enzymatyczny/żel oczyszczający - witamina C - krem na noc.

Jakie rezultaty zauważam u siebie?

Stosowanie witaminy C znacznie wyrównało koloryt mojej skóry. Jest to zauważalne dosłownie natychmiast po aplikacji. Udało mi się pozbyć śladów po trądziku, które miałam od dłuższego czasu. Czuję się też o wiele bardziej zrelaksowana, ponieważ przywiązuję dużą wagę do ochrony przeciwsłonecznej w mojej rutynie pielęgnacyjnej, a każda metoda, która pozwala mi zwiększyć bezpieczeństwo jest komfortowa.

Po kilku tygodniach lub miesiącach stosowania można zauważyć, że serum zmieniło kolor z białego lub mlecznego na żółty lub pomarańczowy. Aby nie było to zaskoczeniem, oto kilka ważnych informacji.

Lepiej jest umieścić serum w lodówce zamiast w łazience.

Okres ważności może być długi, ale po otwarciu większość serum wystarcza na 2 tygodnie do 3 miesięcy. Radzę wybrać objętość w zależności od tego, jak często będziesz używać produktu, ponieważ utlenianie zmienia nie tylko kolor, ale także właściwości. Kosmetyk może znacznie stracić swoją skuteczność.

Co powinnam zrobić, jeśli witamina C zroluje się na mojej skórze?

Może to być niewygodne podczas porannej rutyny, dlatego należy przenieść stosowanie tego składnika do wieczornej pielęgnacji, natychmiast po głębokim oczyszczeniu za pomocą peelingów, wałków, proszków enzymatycznych itp. Zmniejszy to rolowanie lub całkowicie wyeliminuje ten problem Jest to w pełni naturalny proces, tak działa dimetikon w składzie, bez niego skuteczność produktu byłaby mniejsza.

Nie mam czasu na terminowe zużycie produktu. Co robić?

Nie stosować serum oszczędnie. To nie retinol, produkt można i należy używać obficie. Działa na zasadzie - im więcej nałożysz, tym lepszy efekt.

Jak „przykryć” witaminę C?

Wybierz delikatny krem, który odżywia lub nawilża. Upewnij się, że nie zawiera kwasów ani retinolu.

Jak długo mogę stosować witaminę C?

Powinna być stosowana tyle, na ile wystarcza butelka, ale nie dłużej niż 3 miesiące. Następnie należy zrobić przerwę i wprowadzić inne składniki, a do witaminy C powrócić później. Przy kolejnym zastosowaniu możliwe jest zwiększenie stężenia, jeśli skóra dobrze zareagowała podczas pierwszych serii.

Czy jest jeszcze coś, co muszę wiedzieć?

Tak, ostatnia rzecz, ale bardzo ważna. Chcemy, aby witamina C działała wyłącznie na korzyść skóry. Tak więc jeśli przyjmujesz witaminę C w tabletkach, zaprzestań w trakcie stosowania serum. Hiperwitaminoza nie jest pożądanym efektem :).

Wygląda na to, że udało mi się stworzyć mały przewodnik po tym, jak dodać witaminę C do swojej rutyny pielęgnacyjnej. Uwierz mi - warto. Twoja idealnie wyrównana cera szybko Ci podziękuje, ale podkład może się zakurzyć w kosmetyczce. 😂