Jane Jane

Jak zrobić loki: 3 sprawdzone sposoby

Jak zrobić loki: 3 sprawdzone sposoby

Moje kosmyki nie są zbyt podatne na stylizację. A fakt, że na zdjęciu widać loki, jest moim osobistym zwycięstwem. I opowiem Ci po kolei, jak do tego doszłam.

Latem to moja ulubiona fryzura. Muszę przyznać, że nie jest łatwo zapleść je samemu i czasem proszę kogoś o pomoc. Ale można to zrobić również samodzielnie.

Metoda jest prosta:

  • Umyj włosy i wykonaj wszystkie niezbędne czynności pielęgnacyjne.
  • Gdy włosy są mokre, zapleć je w warkocz.
  • Rano wysusz pasma, jeśli nie wyschły przez noc i pozwól im się rozpuścić.
  • NIE CZESZ!
  • Utrwal lakierem do włosów.

Zmień przedziałek z równego na lekko opadający na bok. Skoryguje to brak objętości po warkoczach.

Moja fryzura utrzymuje się do 3 dni. Potem zdecydowanie należy umyć włosy.

To cudowne urządzenie poznałam dzięki mediom społecznościowym. Istnieje kilka sposobów kręcenia włosów za jej pomocą, ale ja wybrałam ten klasyczny.

  • Umieść lokówkę na głowie i zabezpiecz ją spinką (jak pokazano na zdjęciu).
  • Weź pasma i owiń je wokół lokówki w jednym kierunku.
  • Przymocuj je gumkami (dostępne w zestawie).
  • Śpij/chodź/susz włosy jak tylko chcesz.
  • Zdejmij gumki, rozczesz loki rękami (ale nie za bardzo).
  • Utrwal lakierem.

Tę stylizację najlepiej wykonywać na wilgotnych włosach. Samą lokówkę można zastąpić obszernym paskiem od szlafroka lub... nylonowymi rajstopami. Wypróbowałam wszystkie metody i efekt jest +/- taki sam.

Każdy chyba wie, jak zrobić loki za pomocą prostownicy. Są jednak małe sztuczki i niuanse, którymi chcę się podzielić.

Zarówno krótkie, jak i długie włosy można pięknie kręcić prostownicą. W przypadku krótkich włosów wystarczy wykonać tylko jeden obrót. W przypadku długich włosów należy wykonać tyle obrotów, ile wymaga ich długość (starałam się to pokazać na filmie).

Jeśli wykonasz tylko jeden obrót, włosy będą podkręcone na dole i równej długości. I to też jest piękne, tylko w nieco innym stylu.

Warto pamiętać, że przed użyciem prostownicy lepiej nie nakładać olejków do włosów, ponieważ po podgrzaniu uszkadza to pasma.

Czy prostownica do włosów sprawia, że włosy mogą żółknąć? Tak, absolutnie, wysoka temperatura kradnie pigment. Jest to szkodliwe nie tylko dla włosów blond, ale także dla jasnych kolorów.

Mam nadzieję, że ten post okazał się przydatny i dziękuję za uwagę. Ściskam ❤️.

P.S. we wszystkich trzech przypadkach do utrwalenia użyłam Got2b Glued Blasting Freeze Spray. Jest to jeden z niewielu lakierów, które utrwalają bez sklejania loków.