FDK

Najlepsza pasta do zębów: TOP 5 moich ulubionych produktów

Najlepsza pasta do zębów: TOP 5 moich ulubionych produktów

Po założeniu aparatu ortodontycznego i licówek zdałem sobie sprawę, że produkt, którego potrzebuję to najlepsza pasta do zębów, aby zachować nie tylko wygląd, ale i zdrowie moich zębów. Przez wiele lat konsultowałem się z dentystami, testowałam, szukałam naprawdę dobrych opcji i teraz wiem na pewno, że najlepsza pasta do zębów na świecie istnieje. Mam nawet kilku faworytów.

Co jest dla mnie ważne w pastach do zębów:

  • bezpieczny skład;
  • formuła wybielająca lub utrzymująca kolor szkliwa;
  • przyjemny zapach i smak;
  • długotrwały efekt świeżego oddechu.

Po wypróbowaniu miliona produktów zdałam sobie sprawę, że najlepsza pasta do zębów nie jest super droga, a wręcz całkiem tania. Nawiasem mówiąc, te pasty zostały również zatwierdzone przez mojego dentystę, do którego chodzę regularnie od wielu lat. Zapewnia mnie, że mój wybór jest bezpieczny, nie szkodzi szkliwu i nie powoduje nadwrażliwości dziąseł.

Oczywiście stosuję się do wszystkich zaleceń lekarza, myję zęby dwa razy dziennie, poddaję się profesjonalnemu czyszczeniu co sześć miesięcy, ponieważ noszę retainery po aparacie ortodontycznym, a w razie potrzeby nitkuję zęby i używam irygatora. Wszystko to razem pozwala mi mieć piękny uśmiech i nie myśleć o bólach zębów.

Moje top 5 - ranking past do zębów

Jedna z najlepszych past do zębów, która zarówno odświeża i dba o biel zębów, jak i skutecznie czyści płytkę nazębną. Posiada specjalną formułę micelarną, która usuwa przebarwienia na szkliwie, mogące pojawić się w wyniku częstego picia kawy lub palenia papierosów. Micele w składzie przyciągają brud, dzięki czemu pasta usuwa płytkę nazębną nawet w trudno dostępnych miejscach. Dla mnie to najlepsza pasta do zębów od Lacalut.

Niewątpliwie najlepsza pasta do zębów na świecie nadająca połysk 3D. Moje zęby naprawdę wyglądają na idealnie czyste, a ponadto uwielbiam tę pastę do zębów za jej przyjemny słodko-miętowy smak. Jest to świetne narzędzie do zapobiegania próchnicy, ponieważ oczyszcza szkliwo z przebarwień powierzchniowych.

Moim zdaniem wszystkie produkty Marvis do higieny jamy ustnej są godne uwagi, ale to najlepsza pasta do zębów z całej serii. Formuła z ksylitolem dobrze czyści, a smak mięty pieprzowej z nutami kwiatu pomarańczy i cytryny to prawdziwa przyjemność mycia.

Najlepsza pasta do zębów o wegańskiej formule. Jest wzbogacona o witaminę B12, która aktywuje procesy metaboliczne białek i lipidów, zapobiegając tym samym rozwojowi bakterii w jamie ustnej. Zawiera ekstrakty roślinne, ksylitol i uwodniony krzem, dzięki czemu pasta nie tylko oczyszcza, ale też dba o kondycję zębów i dziąseł. Myślę, że warto wypróbować inne produkty z serii Dentissimo Vegan.

Nie ma wątpliwości, że jest to najlepsza pasta do zębów na świecie dla tych, którzy kochają pyszne jedzenie. Uwielbiam pasty owocowe, ale ta od razu podbiła moje serce nie tylko przyjemnym smakiem, ale i jakością. Jest przeznaczona do wrażliwych zębów, ma bezpieczną ekologiczną formułę, nie zawiera SLS, SLES, triklosanu, agresywnych środków ściernych, ale bardzo skutecznie czyści zęby i daje świeży oddech.