Pistacja

Krem do skóry problematycznej, który dobrze łączy się z zabiegami traumatycznymi i leczeniem systemo

Krem do skóry problematycznej, który dobrze łączy się z zabiegami traumatycznymi i leczeniem systemo

Obietnice producenta

Avene twierdzi, że ten krem:

- Odbudowuje barierę ochronną skóry

- Zmniejsza zaczerwienienia i podrażnienia

- Odbudowuje naturalną barierę ochronną skóry

- Jest kompatybilny z produktami przeciwtrądzikowymi

- Odpowiedni dla wrażliwej skóry

Moim zdaniem produkt spełnia wszystkie obietnice producenta. Skóra jest nawilżona, miękka i nie wysusza się.

Analiza składu

Kluczowe składniki kremu to:

- Woda termalna Avène: Znana ze swoich kojących właściwości, pomaga zmniejszyć podrażnienia i zaczerwienienia

- Glikoleol: Ten składnik odbudowuje barierę ochronną skóry i zapewnia długotrwałe nawilżenie

- Siarczan dekstranu: Łagodzi podrażnioną skórę i wzmacnia jej naturalną barierę

- Gliceryna: Potężny nawilżacz, który pomaga utrzymać wilgoć w skórze

- Skwalan: Lekki składnik olejowy, który nawilża bez zatykania porów

Skład wydaje się być zrównoważony i odpowiedni dla wrażliwej i problematycznej skóry.

Mój typ skóry

Moja skóra jest:

- Tłusta, szczególnie w strefie T

- Skłonna do trądziku, wysypek i zatkanych porów

- W ciągu dnia stosuję tylko serum bez kremu ze względu na nadmierną tłustość

Krem do skóry problematycznej, który dobrze łączy się z zabiegami traumatycznymi i leczeniem systemo

Plusy

Krem naprawdę doskonale nawilża skórę. Po nałożeniu uczucie suchości znika. Skóra jest przyjemna w dotyku rano, po tym jak krem działał przez całą noc.

Wystarczy niewielka ilość do pokrycia całej twarzy. Tubka 40 ml może wystarczyć na kilka miesięcy. Używam go już od 4 miesięcy i jeszcze się nie skończył. Dzięki swojej teksturze wystarczy niewielka kropla kremu na całą twarz.

Lekka, kremowa konsystencja szybko się wchłania i nie pozostawia uczucia ciężkości, ale niestety pozostawia tłusty połysk. Myślę, że jest to spowodowane moją tłustą skórą.

Mój dermatolog zalecił ten krem do regeneracji skóry po peelingach i oczyszczaniu. Rzeczywiście łagodzi i zmniejsza zaczerwienienia oraz łuszczenie. Robię peelingi twarzy u kosmetyczki, po których skóra potrzebuje intensywnego nawilżenia. Ten krem doskonale radzi sobie z tym zadaniem.

Minusy

Tłusty połysk: Jedyną istotną wadą jest to, że krem pozostawia zauważalny tłusty połysk na skórze. Z tego powodu używam go tylko na noc. Z tej samej przyczyny nie mogę stosować tego kremu w ciągu dnia pod makijaż.

Wnioski

Avene Cleanance HYDRA Soothing Cream to doskonały wybór do nocnej pielęgnacji problematycznej i wrażliwej skóry. Skutecznie nawilża, łagodzi i regeneruje skórę, szczególnie po agresywnych zabiegach.

Jednak jeśli masz bardzo tłustą skórę, jak ja, lepiej ograniczyć jego stosowanie do nocy. Do dziennej pielęgnacji polecałabym szukać lżejszych, matujących produktów.

Ogólnie jestem zadowolona z tego kremu i polecam go tym, którzy szukają intensywnego nawilżenia bez ryzyka podrażnień czy pojawiania się nowych wyprysków.