FDK

Najlepsza baza pod makijaż: mój ranking

Najlepsza baza pod makijaż: mój ranking

Kiedy miałam 20 lat, kupiłam swoją pierwszą bazę pod makijaż. Wtedy ranking baz pod makijaż nie miał znaczenia, bo nie miałam pojęcia, czy produkt naprawdę działa. Jednak mama podarowała mi najlepszą rzecz ever. Nadal używam tego kosmetyku i uważam, że to naprawdę najlepsza baza pod makijaż. Mowa o Dior Backstage, który zmienił moje rozumienie długotrwałego makijażu. Każdy podkład nakłada się bardziej równomiernie, utrzymuje się dłużej i wygląda bardziej naturalnie.

Ale nie tylko Dior sprawia, że wyglądam nieskazitelnie. Przez ponad 10 lat testowania podkładów znalazłam w 100% najlepsze bazy pod makijaż. Oczywiście luksusowe produkty nie są łaskawe dla budżetu, czasami warto zaoszczędzić pieniądze, zwłaszcza jeśli istnieją świetne alternatywy. Dlatego w moim rankingu znalazły się zarówno luksusowe kosmetyki, jak i te bardzo budżetowe.

Zanim jednak przejdę do 5 najlepszych baz pod makijaż, które testowałam, chcę Cię przekonać, że zdecydowanie potrzebujesz tego produktu!

  • Dobra baza pod makijaż wygładza nierówności, minimalizuje widoczność porów i zapobiega wchodzenia podkładu w załamania i zmarszczki.
  • Baza zmniejsza zużycie podkładu, ponieważ kosmetyk mocniej przylega i wygląda estetyczniej.
  • Co daje baza pod makijaż? Sprawia, że podkład dłużej utrzymuje się na skórze. Nawet najprostszy podkład utrzyma się na skórze dłużej w ciągu dnia. Dzięki bazie nie muszę poprawiać makijażu na obszarach twarzy, gdzie podkład jest zwykle "zjadany" przez skórę. Bez niej muszę nosić ze sobą korektor.
  • Baza może chronić skórę przed powstawaniem zaskórników wywołanych przez podkład. Oczywiście jeśli jest to dobra baza pod makijaż.

Kolejny ważny szczegół. Istnieją bazy o różnych właściwościach: matujące, nawilżające, rozświetlające lub korygujące - zielone, fioletowe lub różowe.

Dziś jednak przyjrzymy się bazom do długotrwałego makijażu o działaniu matującym i rozświetlającym.

Najlepsza baza pod makijaż - moje TOP 5

Najlepsza baza matująca, która naprawdę "poleruje" twarz, minimalizując widoczność porów. Nie sprawi, że twarz będzie w 100% matowa, ale to plus. Usuwa tłusty połysk i zapobiega jego pojawianiu się w ciągu dnia, a także dodaje podkładowi trwałości. w efekcie jest bardzo ekonomiczny w użyciu, więc jedna tubka starcza mi na prawie rok. Konsystencja jest dość gęsta, przezroczysta i łatwo się rozprowadza.

Mój ulubieniec od wielu lat. Jest to najlepsza baza pod makijaż, jaką kiedykolwiek wypróbowałam. Ma subtelny różowy odcień, kremową półprzezroczystą konsystencję i delikatny zapach. W najlepszy sposób wygładza strukturę twarzy, chroni przed wchodzeniem podkładu w pory i zmarszczki, a także gwarantuje super długotrwały efekt. Makijaż do końca dnia będzie tak perfekcyjny, jak w momencie aplikacji.

Bardzo fajna opcja. Ta baza w kulkach pachnie fiołkami - to niezwykły zapach, który aż chce się wdychać. Kulki pękają po naciśnięciu dozownika, tworząc piękną żelową konsystencję z połyskiem. To takie "meteoryty" w płynnej konsystencji, które sprawiają, że twarz wygląda promiennie. Lubię używać tej bazy bez podkładu, ponieważ maskuje połysk. Baza sprawdza się jednak również jako utrwalacz makijażu.

Hipoalergiczna baza pod makijaż dająca efekt matu. Uwielbiam ją za lekkość na twarzy i dobre właściwości. Doskonale wyrównuje strukturę skóry, kryje niedoskonałości, a także sprawia, że makijaż jest trwalszy. Baza jest całkowicie transparentna, niekomedogenna i nietestowana na zwierzętach. To świetna opcja do codziennego stosowania.

Dobra baza pod makijaż dla cery suchej. Moja nie jest sucha, ale przyjęła ten produkt idealnie, bo baza ma właściwości nawilżające, a nawet tłusta skóra potrzebuje nawilżenia. Produkt ma przyjemną kremowo-białą konsystencję, która działa wygładzająco i bardzo dobrze maskuje suche miejsca. Jeśli nałożysz na nią podkład, nie da matowego wykończenia, będzie to piękny satynowy efekt.