Jane Jane

Jak uratować suche włosy?

Jak uratować suche włosy?

Moje włosy przechodzą teraz trudny okres, ponieważ wiele od nich wymagam. Przez długi czas nosiłam fryzurę boba, a teraz staram się zapuścić włosy, więc podcinam tylko trochę końcówki. Poza tym zanim przefarbowałam się na rudo, byłam blondynką, a teraz jakieś 40% długości jest rozjaśnione, przez co bardzo łatwo uszkodzić pasma.

Takie mamy dane wyjściowe: ciągła koloryzacja, stylizacja na szczotce i wpływ wielkiego miasta. Ale poddawanie się ot tak nie jest w naszym stylu, więc przyjrzyjmy się pielęgnacji.

Jak uratować suche włosy?

Formuła tej maski została stworzona specjalnie do regeneracji. Producent deklaruje efekt już po pierwszym użyciu i rzeczywiście go zauważyłam. Włosy stały się gładkie i wyraźnie zmiękczone, a końcówki znacznie lepiej się układają. Pasma stają się gęstsze i pełniejsze.

Maska ma wiele zalet, ale najważniejszą z nich jest ekstrakt z alg. Aktywnie zwalcza suchość włosów i odbudowuje zniszczone pasma.

Maska jest dość gęsta, ale łatwo ją rozprowadzić na całej długości. Można dodatkowo przeczesać włosy grzebieniem. Pozostawiam ją na wilgotnych włosach na 5 minut, a następnie noszę pod czepkiem przez 15 minut.

Często słyszałam od fryzjerów i kolorystów, że metale znajdujące się w bieżącej wodzie mogą mieć negatywny wpływ na włosy. Sprawiają, że blond żółknie, a inne kolory tracą nasycenie i blask, a także mogą powodować suchość i łamliwość.

Olejek od L'Oreal Professionnel ma za zadanie zwalczać te problemy. Zawiera glikoaminę, aktywny składnik, który może wnikać głęboko we włókna włosów i neutralizować działanie metali. Jasny kolor będzie utrzymywał się dłużej po koloryzacji, a same włosy staną się gładsze i bardziej podatne na układanie. Ponadto produkt pełni funkcję ochrony termicznej do 230°C.

Nakładam go na wilgotne włosy, lekko rozprowadzając. Dla mojej długości i gęstości wystarczy 1,5 pompki. Zapach produktu jest ziołowy, przypominający nieco syrop na kaszel i jest prawie niewyczuwalny po aplikacji.

Ochrony przed wysoką temperaturą nigdy za wiele. Mleczka należy używać za każdym razem przed suszeniem lub stylizacją włosów. Ochroni przed przesuszeniem i łamliwością. Marka Davines opracowała mleczko, które oprócz ochrony przed wysokimi temperaturami ma wiele przydatnych funkcji.

Prowitamina B5 i aminofunkcyjny kompleks składników:

  • sprawiają, że włosy będą bardziej podatne na stylizację,
  • zapewniają odżywienie bez obciążania i utraty objętości,
  • przedłużają trwałość stylizacji,
  • rozplątują pasma i ułatwiają rozczesywanie.

Produkt ma również magiczny zapach, który utrzymuje się przez długi czas. Uwielbiam go.

Ten spray można nazwać magiczną różdżką, która ratuje wygląd włosów w kilka sekund. Używam go, gdy tylko zauważę matowość, brak blasku lub gdy moje włosy są narażone na nadmierną wilgoć i zaczynają odstawać w różnych kierunkach.

Zawarta w składzie keratyna aktywnie odbudowuje zniszczone włosy, dbając o górną warstwę keratynową. Grzebień nie zacina się, nawet na rozdwojonych końcówkach.

Mgiełka to najlżejszy produkt w mojej kolekcji. Wchłania się w kilka sekund, wygładzając włosy i nadając im luksusowy połysk.

Wystarczy spojrzeć na to piękne opakowanie. Chciałoby się nim ozdobić toaletkę, chciałoby się je trzymać w dłoniach. Przypomina mi perfumy, a zapach jest równie luksusowy. Czuję nuty solonego karmelu i kwiatów.

Roślinny kolagen i naturalne olejki świetnie radzą sobie z rozdwojonymi końcówkami. Produkt naprawdę pomaga mi wyhodować pożądaną długość, znacznie zmniejszając łamliwość. Marzę o idealnie równym cięciu i myślę, że z tym olejkiem na pewno się to uda.

Produkt polecam również osobom, które lubią keratynowe zabiegi na włosy. Olejek ma za zadanie utrzymać efekt jak najdłużej.

Tak oto przedstawiłam Wam 5 produktów, które ratują moje farbowane i zmęczone włosy przed przesuszeniem. Każdy z nich odpowiada za konkretny aspekt pielęgnacji:

  • odżywianie,
  • neutralizację metali,
  • ochronę termiczną,
  • wygładzenie i nabłyszczenie,
  • odbudowę i odżywienie końcówek.

Mam nadzieję, że byłam pomocna i odkryłem dla Ciebie nowy wymiar piękna.